Blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
08.04.2012 v 15:25 (pirklosik), 7284x přečteno,
V tomto článku bych se s Vámi chtěl podělit o své pocity, které mě doprovázely při uskutečnění mého, až donedávna nejnedostupnějšího přání, o kterém jsem snil už 10 let. Opravdu moc si vážím lidí, kteří se snaží tyto zdánlivě neskutečné zážitky obyčejným lidem splnit. Právě to se podařilo promotérům Prague City Festivalu, PunxNotDead, a to v rámci zimní soutěže.
Aktualizace:  videozáznam ze SOUND CHECKU

Jak jsem se již zmínil, uskutečnění setkání s Tomem Delongem proběhlo v rámci soutěže o zájezd na Angels and Airwaves do berlínského Kesselhaus klubu, který pořádali právě lidé z Prague City Festival. 
 
Ve chvíli, kdy jsem se od kamarádky Lucky (výherkyně) dozvěděl, že pojedu na Angels and Airwaves, jsem pocítil opravdu neskutečný pocit štěstí, ale trvalo mi poměrně dlouho, než jsem tuto skvělou zprávu vstřebal. Čím více se blížil termín koncertu, tím více jsem byl natěšený. 
 
Uteklo několik dlouhých týdnů a byl tu onen šťastný den, z kterého jsem měl ještě větší radost, než když jsem se o účasti na koncertu dozvěděl. V ten den mi volal pořadatel soutěže Borek Jiřík, který mi oznámil detaily o odjezdu do Berlína a ke konci hovoru dodal: „Pokusil jsem se vám zajistit osobní setkání s kapelou a je to domluvené.“ Konverzaci vystřídalo ticho, spousty otazníků v hlavě, jednoduše jsem tomu nemohl uvěřit.
 
Po příjemné projížďce vlakem do Berlína jsem byl okouzlen nádherným, proskleným vlakovým nádražím, které bylo vystavěno do obřích rozměrů. Ještě že před nádražím byl dostatek taxíků, ten nás dopravil do krásného apartmánového hotelu Zarenhof, kde jsme trávili poslední chvilky před zahájením koncertu.
 
haptbahnhofNervozita se stupňovala, neustále jsem přemýšlel, na co se Toma asi tak zeptám, měl jsem připravené otázky týkající se vývoje kapely nebo jsem se chtěl dozvědět něco o novinkách firmy MACBETH. Pomalu jsem si sbalil foťák, fixy, lístky na koncert a v neposlední řadě velké fotografie, které jsem si připravil na autogramiádu. Hodinu a půl před zahájením koncertu mi přišla zpráva od Borka, který nás až do hotelu dopravil,: „Agent, který měl zařídit setkání, je ještě na letišti.“ Setkání nebylo 100%, jelikož nikdy nevíte, jak se kapela nakonec rozhodne. Krátce před vystoupením mají určitě na starosti důležitější věci, než se věnovat svým fanouškům.
 
 
Nechtěli jsme nic promeškat, tak jsme vyrazili směrem k areálu Kulturbrauerei, ve kterém se nacházel sympatický cihlový klub KESSELHAUS. Když jsme procházeli dovnitř, mohli jsme si zakoupit oblečení s motivem kapely, měli opravdu krásná trička, ale my jsme se nechtěli moc zdržovat, spíše nám záleželo na dobrém fleku u pódia. Při vstupu do klubu jsem byl okouzlen nádherným pódiem, kde již byly připravené nástroje a aparatury kapely. Pozadí pódia bylo černé s obrovským nápisem LOVE, zábradlí balkónů zdobily reklamní cedule firmy MACBETH, technici připravovali vybavení pro předkapelu Le Blorr, jež pochází z Francie. 


Zvoní mi telefon a právě se schyluje k nejsilnějšímu zážitku večera. Volá mi Borek a říká mi, abychom šli ke vchodu u pódia, který hlídá svalnatý bodyguard. Začal jsem být nervózní snad ještě víc než před maturitou….

Ano, přichází Borek a vede nás k pánovi, který se nás ptá na jména. Jsme za střeženým závěsem a pán otvírá dveře do šatny. Než se stačím vzpamatovat, slavnostně oznámil: „Ladies and gentlemen, this is Andrew and Michael...“ Před mýma očima stál chlapík jak hora, měl v ruce kelímek s vínem. Stál ke mně zády, najednou se otočil a pustil na svém Iphonu hudbu přes nějaké repráčky. Napil se a já ho s rozzářenýma očima pozdravil a podal mu na uvítání ruku. „Hi Tom, I´m Michael, Michal in Czech.“ Při téhle chvíli jsem nevěděl, co mám dělat. Prohlížel jsem si ho jako nějaký obrázek. Představte si, že se 10 let koukáte na svého idola jen skrz obrazovku a přejete si ho potkat osobně. Najednou vám podává ruku a mluví na vás.
 
Osobní setkání s Tomem
 
Tom se pozdravil s Ondrou, který tam byl se mnou a pak se nás ptá: „Hey guys, so how´s  life?“ Vůbec si nepamatuji, co jsem mu odpověděl, ale myslím, že jsem hodně potichu řekl pouze: „I´m fine.“ Tom se na nás usmál a řekl: „Hey guys, you´re some quiet.“ Ondra poprosil o fotku, Tom se ke mně postavil, chytil mě kolem ramen a „blik, cvak“, to co jsem si přál už 10 let, je v Ondrově foťáku. Potom se Tom vyfotil s Ondrou, a to už jsem se trochu vzpamatoval. Poprosil jsem Toma o podpis připravených fotek. Podal jsem mu rovnou všech pět fotografií a na první fotku, kde sedí na staré telce, si začal kreslit knírek a čepici.

Udělal ze sebe pěkného Mexičana a nakonec mi jí podepsal. Vrátil mi všechny, aniž by podepsal ostatní, ale naštěstí si Chris Georggin, manažer Toma Delonga, všiml krásné ručně malované kresby Tomova poloprofilu, kterou jsem slíbil nechat podepsat kreslířce Adrianě Majdanové ze Slovenska. Tom se na ní podíval a zasmál se, že kamarádku ze Slovenska pozdravuje, ale takhle staře snad ještě nevypadá a podepsal ji. Také jsem nesměl zapomenout na Renée a její fotku, které jsem autogram slíbil v rámci naší minisoutěže. Ještě jsme nemohli opomenout vyblejsknout i Borka s Tomem, protože to právě on nám zařídil toto setkání! Uteklo asi pět minut a loučili jsme se. Bylo mi líto, že jsem toho Tomovi moc neřekl, tak jsem mu ještě pěkně nahlas řekl: „TOM, I LOVE YOU.“ Tom se zasmál a zakřičel: „WOW, I LOVE YOU TOO“ a „So see you at the show.“ To bylo poslední, co jsem od něj slyšel. Opět jsme si podali ruce a už jsme byli na odchodu zpět k pódiu. 

Setkání s Tomem Delongem bylo nepopsatelně vzrušující!

Koncert
Čeká nás francouzská předkapela Le Blorr, kterou jsem vůbec neznal, ani jsem se na ní nějak zvlášť netěšil, ale při prvních písních působila velmi sehraně, krásný ostrý zvuk kytar a příjemný zpěv vytvářel poklidný psychedelický rock´n roll. Jejich vystoupení bylo krátké, ale přitom dostačující, přeci jen se každý těšil na hlavní hvězdu večera, Angels and Airwaves.
 
Po odklizení nástrojů předkapely a chvilkou ticha se rozsvěcují modré reflektory a zaznívají první tóny syntezátorů. K piánu usedá s velkým přivítáním fanoušků Matt Wachter, rozjíždí se instrumentální předehra, přichází David Kennedy k jeho klávesám a na své místo usedá nový 24 letý bubeník Ilan Rubin, kterého můžete znát z kapely “Nine Inch Nails“. Jeho rázné údery do bubnů vytváří z předehry opravdu dojem velmi silné kapely. Předehra končí, světla zhasínají a show může začít!
 
 
(prvních 5 minut zahájení show)
 
Přichází Tom Delonge, od asistenta Dougha přebírá svou kytaru, všechna světla zhasínají a začíná intro z písně “Saturday Love“. Tom, Matt a David jsou otočeni k Ilanovy a už jen čekají na odstartování skutečné show. Tom dlouze přejíždí trsátkem přes struny a konečně slyším skvěle znějící zvuk kytar. Docela jsem byl zvědavý na Tomovo “falešné“ zpívání, na které jsem zvyklý ze stovek nahrávek, které kolují po internetu, ale byl jsem dost mile překvapen.Tom při živém poslechu zpívá opravdu čistě, možná se zlepšil, možná, že jeho živé nahrávky prostě falešně znějí, ale nejdůležitější bylo, že jim to šlo skvěle a působili jako opravdoví profesionálové, celé jejich vystoupení mělo jednu skvělou vlastnost, mělo to příběh, příběh o lásce a kontaktu mezi nebem a zemí. Jednotlivé písničky byly sladěné, mnozí by mohli být zklamaní, že nezahráli jejich oblíbenou písničku, ale jejich setlist byl opravdu nabitý těmi nejlepšími písněmi. Po odehrání 13. písničky "Secret Crowds" mě docela mrzelo, když odešli z pódia, smířil jsem se s tím, že je konec. Ale jak už to u většiny kapel bývá, po chvilce opět přijdou a začnou zase tam, kde skončili.
 
Tom DelongeTentokrát přišel ke klavíru Ilan Rubin a spustil klavírové sólo, ve kterém na konci zaznívala melodie z předposlední písničky "All That We Are". Zase jsem na chvilku začal skákat radostí do rytmu, než Tom vyhrával kytarové sólo s typicky blink-182 flanger soundem, opravdu výrazný kytarový zvuk. Poslouchalo se to opravdu krásně. Poslední písnička celého večera byla tvrdší, na podladěných kytarách "The War", v této písničce vyzýval Tom fanoušky, aby s ním zpívali jeho proslulé "Oh oh oh oh". Na konci písničky všem poděkoval, poté se otočil směrem ke mně, šel na kraj podia a ukázal na mě, nevím jestli si mě pamatoval z šatny, ale určitě to byl skvělý pocit. Tom ukázal ještě na pár vybraných a odešel z pódia. Díky Tome, za tohle fantastický vystoupení!!! Na tuhle show nikdy nezapomenu.
 
 
Rád bych se rozepsal o jednotlivých písních, ale v nich si každý najde to své, co je mu blízké.
Mě osobně nejvíce upoutaly songy jako
"Surrender", kterou odstartoval Ilan jak na bicí, tak na klávesy. 
"The Adventure", kde zaznělo tolik proslavené stereo delay intro, 
"All That We Are" měla krásné zakončení kytarovým “flanger“ sólem v podání Toma Delonga.
"The War" se hrála na tvrdší podladěné kytary, byl to kytarový nářez.
 
Závěrem bych chtěl popřát kapele Angels and Airwaves mnoho dalších takto vydařených vystoupení, spousty nových fanoušků. Moc děkuji Borkovi Jiříkovi, promotérovi PRAGUE CITY FESTIVAL, že mi umožnil zažít vše, co jsem v tomto článku popisoval. 
 
Vám všem bych přál zažít tuto kouzelnou show, snad se někdy dočkáme návštěvy Angels and Airwaves u nás v naší republice!! Jak již všichni víte, 29. června 2012 se dostanou do naší republiky blink-182 (více info), myslím, že se máme na co těšit! Pokud chcete mít ty nejčerstvější informace o této kapele, budeme rádi, když se přidáte na náš FACEBOOK.
 
 
Setlist vystoupení:
 
1. Saturday Love
2. Young London
3. Surrender
4. Dry Your Eyes
5. The Adventure
6. Everything´s Magic
7. Anxiety
8. Valkyrie Missile
9. Lifeline
10. Call To Arms
11. There Is (BoxCar Racer cover)
12. Hallucinations
13. Secret Crowds
 
(Přídavek po krátké pauze)
 
14. Sólo na klavír (nový člen kapely Ilan Rubin)
15. All That We Are
16. The War
 
 
report: Michal Pirkl, Ondřej Horák
Aktualizace: 9.4.2012

Zde si můžete vychutnat unikátní záběry kolegy Lukina z VIP CHECKSOUND


surrender


lifeline
Komentářů: 15 | RSS |
Komentář ze dne: 08.04.2012 19:07:05     Reagovat
Autor: myso [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: Congrat
Parádny článok a Pirklosik blahoželám, musí to byť asi neskutočný pocit, ktorý ti určite bude veľa ľudí závidieť :-)

Komentář ze dne: 08.04.2012 19:18:37     Reagovat
Autor: famous z kN     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
na konci by som ukázal aj ja na teba kebyže mi povieš "i love you"! :D


Komentář ze dne: 08.04.2012 20:58:29     Reagovat
Autor: Jakub     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: Krása
Gratulujem ti k tomu, muselo to byť krásne. Mne sa podarilo že ma Sum 41 na koncerte vytiahli na pódium, ale to je predsa len niečo iné ako sa s Tomom rozprávať. :)

Komentář ze dne: 08.04.2012 21:31:45     Reagovat
Autor: neteř     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
pohlcující článek :) jak to tak čtu, tak asi po 29.červnu nebudu schopná vydat jedinýho slova.. jen budu čumět do blba a říkat si jak je ten svět krásnej :D:)

Komentář ze dne: 08.04.2012 23:38:46     Reagovat
Autor: pirklosik     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: Re:
popsala jsi to přesně, já šel druhý den do práce na stavbu, byla zima, byla tam pěkná buzerace, ale já koukal zasněně do blba a vůbec jsem nikoho nevnímal !! :) ale ted už je to pár dní po koncertu a už bych chtěl znova :) hehe

Komentář ze dne: 09.04.2012 19:26:21     Reagovat
Autor: myso [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: Re: už by chtěl znova :) hehe
No hej, to je ako so sexom :-D

Komentář ze dne: 09.04.2012 20:53:33     Reagovat
Autor: neteř     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
něco na tom bude :D

Komentář ze dne: 08.04.2012 23:11:09     Reagovat
Autor: IwettexD     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: no toto....
tak to tě tedy obdivuji ;) já bych ze sebe nevykoktala ani pozdrav a udělala bych něco šíleně trapnýho. Pravděpodobně by na to setkání Tom nezapomněl =D Vůbec se tvé nervozitě nedivím, máš můj respekt

Komentář ze dne: 08.04.2012 23:36:05     Reagovat
Autor: pirklosik     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: Re: no toto....
Díky moc!! Zajímají mě názory lidí, jak by kdo zareagoval, jelikož, já toho potom litoval, že jsem s ním nepokecal alespoň na jedno téma, když jsem něco říkal, strašně jsem přemýšlel nad správnou angličtinou a nad tim, co mu říct. Ale doufám, že je víc takových lidí, co by dopadli stejně jako já :)

Komentář ze dne: 09.04.2012 21:55:25     Reagovat
Autor: Lucka     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: :)
Míšo...Neni za co..:) Ráda jsem ti splnila sen..:) A my konečně musíme zajít na to kafčo.. :)))

Komentář ze dne: 10.04.2012 14:38:01     Reagovat
Autor: oujea     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
Vypadá to, že si Pirklosík konečně vrzne :) Jinak moc pěknej článek, četlo se to fajn a moc ti to přeju.

Komentář ze dne: 10.04.2012 17:35:24     Reagovat
Autor: pirklosik     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: Re:
já bych proti vrznutí nebyl :D co víc na to říct :D

Komentář ze dne: 10.04.2012 21:13:46     Reagovat
Autor: Lucka     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: :)
Jestli to vrznuti melo byt na mne tak to teda ne.. :D

Komentář ze dne: 10.04.2012 21:24:56     Reagovat
Autor: pirklosik     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: Re: :)
a mám po ptákách :( :D

Komentář ze dne: 10.04.2012 21:29:46     Reagovat
Autor: Lucka     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: :)
Do slova.. .:D No Míšo..Ty prasáku..=DDD

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je pondělí/pondelok)

    

Komentáře obsahující neplacenou reklamu budou upraveny či smazány. Nelze využívat HTML tagů.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

Design: cross, paci182, .watson | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2009-2011 | Přihlásit se