Blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
01.10.2011 v 13:58 (P☂ET), 10186x přečteno,
Přečtěte si překlad čerstvého rozhovoru s Tomem DeLongem z 29.9.2011, který se rozpovídal jak o blink-182, tak zejména o Angels And Airwaves. Dozvíte se tu například i nové informace o Love Part II a Neighborhoods. Více uvnitř.


 



Ti, kteří už Toma DeLonga odepsali, to teď určitě nebudou mít lehké. Může to být těžké změnit vaše představy, když jste vyrůstali v jedné z největších punk-rockových kapel naší generace a pak z ničeho nic chcete dělat něco jiného. V listopadovém vydání alba Love se skrývá jak dvojlabum (Love I a Love: Part II), tak i film. Tom DeLonge toho na svých ramenou nese mnohem víc, než byste si vůbec pomysleli. Při příležitosti promítání filmu Love v Austinu jsme měli možnost Toma vyzpovídat. Jedná se o jednoho z nejmilovanějších a kritiky uznávaných lidí ve světě punkrocku.
 
Album Love Part II, které vychází v listopadu / novemberu bude vlastně CD a film v jednom, myslíš si, že takhle pohromadě je to lepší?
Řekl bych, že jo. Je to těžké říkat lidem, kteří znají mou minulost, že chci podniknout něco tak velkého.
Jediné, co teď cítím já je, že to bude něco fakt velkého a kvalitního. Můj cíl byl vytvořit album s více než 20 songy společně s filmem, který je kritiky přijímán dobře. Pracovali jsme na něm 5 let.
Až to v listopadu vyjde, tak se můžou stát 2 věci - lidi budou buď příjemně překvapení nebo to nebudou chápat," směje se Tom. "Jsem smířený s oběma možnostma."
 
 

 
Tento projekt nemá nic společného s předchozími alby - We Don't Need To Whisper a I-Empire - myslíš, že odtud pochází nějaký odpor?
Myslím, že hodně odporu je tu kvůli několika věcem. Za prvé, nikdo nevěděl co se stalo s blink. Řekl jsem fakt hodně hloupostí, protože jsem byl závislý na práškách a nevěděl jsem, jak se s tím vypořádat.
Ztratil jsem tím úplně svou indentitu a nevěděl jsem moc jak komunikovat. To všechno jsem pak napravil a začal jsem s projektem LOVE se všemi těmito zkušenostmi, kdy jsem všechno posral a pak se z toho zase dostal. 
Projekt LOVE je jeden z nejambicióznějších projektů, které jsem jako umělec vytvořil a dávám do toho opravdu všechno. Snažím se jít s tím ven a mluvit o tom. Není to jen intelektuální stránka, ale je to i součástí osobnosti, kterou chci být. Chci se stát dospělým. Je to velice naplňující vzít tuhle možnost a riskovat své jméno, protože naši původní fanoušci si myslí, že mě znají. Znali mě, když jsem byl mladší, ale to už nejsem já. Mám 35 let a nejsem stejný.
 
Byla to velká výzva dělat celý soundtrack filmu sám?
No, jste zvyklí, že kapely se vychloubají a jsou narcistické. My jsme se skrčili a zůstali v pozadí. Jsem na to pyšný.
Jsem pyšný na to, že... no víte... jsem idiot.. zjistil jsem, že to není jen o mně. A že se držíme našeho poselství. To jsou Angels And Airwaves. Naše poselství je mnohem větší než kapela samotná. Byla to zábava vytvářet soundtrack. Cítil jsem se, jak kdybych maloval obraz. Myslím během toho, když jsme to nahrávali.
 
Plánujete vydat soundtrack?
Myslím, že bychom měli. A několik těch písniček je na albu.
 
Takže nejdřív jste vydali LOVE, pak film LOVE a teď album LOVE Part II. Řekl jsi, že Love Part II je lepší než Love?
Jo, to jsem řekl.
 
Pořád si to myslíš?
Jo myslím, myslím. Někdy žasnu, protože jsem velice pyšný jak na Love I, tak i II. Když jsem začal s touto kapelou, bylo to čistě atmosferické a pak jsme objevili tu rockovou stránku věci. Teď se vrháme do oblasti, kde to snad může vypadat jako The Police nebo Radiohead. Ale pořád jsme museli psát písničky tak, aby seděli do filmu. To bylo pro nás nové. Jsem fakt na Love Part II pyšný. Písničky jsou introspektivní, jsou fakt skvělé a jsou různorodé. Je to o kompozici jako celku. Můžete jít písničku za písničkou a poslouchat album, které nikdy nekončí. Myslím, že proto si museli fanoušci blink na nás tak dlouho zvykat. Když jste fanoušek punkrocku, tak to chcete opravdu rozjet. Ale tady je to hodně o relaxaci, užívání a přemýšlení. Jako muzikant mám rád oboje. Miluju, když s blink hrajeme fakt rychle a říkáme nesmysly, protože je to pořád ve mně, takový jsem já. Ale na druhou stranu mi už je 35 a čtu knížky o spiritualitě a fyzice. Rád si hraju s těmito tématy a sleduju, jak se k sobě hodí a komponuju je do hudby.
 

 
Když jsi pracoval na LOVE Part II, tak jsi zároveň psal i Neighborhoods. Zajímalo by mě, jestli bylo těžké tyhle dvě alba od sebe oddělit?
Jo, bylo to složité. Nahrávání blink probíhalo takhle: Mark letěl do New Yorku do práce dělat jeho pořad a já mezitím pracoval na soundtracku nebo tak. Travis jel na sólové turné s jeho deskou. Já zároveň dělal jak soundtrack, tak i vymýšlel nové songy. Jsem zodpovědný za to, že blink se pohybují hudebně kupředu jako kapela. Nejsem teď ponořený jen do Angels And Airwaves, jako posledních 7 let. Při psaní Love se mi pořád honily v hlavě myšlenky o blink. Taky jsem přemýšlel, jak tyhle nové prvky zakomponovat do blink. Můžete to slyšet na albu. Třeba v songu Ghost On The Dancefloor. A to samé s Angels And Airwaves. Chci aby i Angels And Airwaves měli tu energii a pronikavý zvuk mládí jako má blink. Lidem to u nás pravděpodobně chybí. Takže tohle mi fakt pomohlo. V současnosti se cítím umělecky naprosto spokojený jako rebel v blink a jako filozof v Angels And Airwaves. Cítím se teď kompletně naplněný.
 
V současnosti funguje jak Angels And Airwaves, tak blink-182. Blink už se nám opravdu zaryli pod kůži a nic nám nedluží. Jak si myslíš, že by to vypadalo, kdybyste neudělali s blink tohle album a každý si pokračoval v tom svém?
To je dobrá otázka. Myslím, že bychom nic od našich fanoušků, jak skalních, tak obyčejných, tak i nových, nemohli čekat. Je to prostě naše práce, jako umělci musíme vytvářet hudbu, která není pro obyčejné konzumenty. Pokud by to bylo obyčejné, tak by to byly sračky. Jako Transformers nebo Britney Spears. Jako umělec musíte přijímat výzvy a to nějakou dobu trvá a někteří lidé vás za to můžou začít nenávidět. Aspoň takhle jsem to cítil s Radiohead, když jsem vyrůstal. Říkal jsem si, že stojí za prd. Bylo to divné a experimentální. Neměl jsem pravdu. Opravdu jsem se mýlil. Nikdy jsem se do toho pořádně nezaposlouchal, nikdy jsem se nesoustředil na texty a tak jsem tomu špatně porozuměl. Stejně tak to je s Angels And Airwaves - začal jsem dělat menší výzkum a analyzoval jsem všechny ty analogové systémy, které byly ručně vyrobeny v 60. letech. Přišel jsem na to, jak s tím pracovat a bylo to super. Můžete to slyšet například v songu Clever Love. Pak jsem přišel na to, že Radiohead ty zvuky nevymysleli, ale přebrali je od nějakého chlápka z 60.let" směje se DeLonge. "Kurva, myslel jsem, že jste géniové a vy jste to jen přebrali od někoho jiného. Ale i tak jsem se hodně naučil. Jsou to géniové.

Jde o to, že se na to dívám víc z uměleckého hlediska. Je to skvělé, je to jako Pink Floyd. Když jsem byl mladší, tak jsem Pink Floyd moc nemusel. Poslouchal jsem NOFX, Descendents, Bad Religion. Byl jsem jen samý PUNK PUNK PUNK. Pak jsem si jednoho dne poslechl The Wall a řekl jsem si "O můj bože, O můj bože" je to šílené, jak na to přišli v té době. Chci tohle udělat s Angels And Airwaves. Chci jít v jejích šlépějích. Nechci jít ve stopách punkových kapel, které se bojí změny a nikdy se nedostali dál, než do klubů. Znám je, protože to jsou moji přátelé a taky se o tom s nimi bavím. Jsou si tak nejistí. Neřeknu vám o koho se jedná. Ale říkají "Můj  hlas není dobrý, nevím jestli nebudeme potřebovat světelnou show" a tak podobně. Zní jak malá ubrečená holka. Běžte vzhůru, staňte se umělci a změňte lidi. Pokud chcete zůstat malá posraná kapela, tak klidně, ale nemáte se čeho bát. Punkrock potřebujete, když jste mladí, když dospíváte a snažíte se najít sám sebe a svobodu. Snažíte se přijít na to kdo jste, tím, že se odlišíte od ostatních. To je na tom to nejlepší, ale pak je vám 30 a to už byste kurva měli vědět kdo jste a měli byste mít co říct, jinak jen tak proplujete životem jako nic.

Myslím, že moje práce v Angels And Airwaves je vytvářet věci, které lidi hned nepochopí, ale které je hned zaujmou. Potom se za několik let podívají zpět a řeknou "Sakra to je fakt super, už to chápu". Pak další věc je taky vzít slovo "LÁSKA" a dělat z toho pravdu bude pro některé fanoušky obtížné. Taky jsem věděl, že když to pojmenuju jinak, nějak obyčejně, tak si toho ani pořádně nevšimnou. Pokud bychom to pojmenovali třeba nějak těžko stravitelným slovem, tak by si na to časem asi zvykli. Snažíme se je propojit s naším uměním.
 

 
Poslední věc, opět k punku. Myslíš, že ta myšlenka rebelie punku by někdy měla vymizet? Myslíš, že další generace to budou vidět stejně? Že punk bude pro ně věc rebelie, ze které vyrostou? Je to nekončící cyklus?
Nevidím moc rozdíl v základce, střední, první holce - je to vše jen průchod dál. Punkrock je kategorie pro určité lidi, aby se zbavili své úzkosti, zloby a naučili ji kontrolovat. Myslím, že každá generace to má jiné. Když jsem byl mladý punkrocker, tak všichni jezdili na skateboardech a poslouchali garážový punkrock. Potom další generace to docela pročistila. NOFX měli skvělé desky, opravdu dobré. Nebyli ani tak nasraní. Některé písničky byly i více politické. Pak je tu celá generace bez jakékoliv zloby. Pocházíme z rozvrácených rodin. Mě vykopli ze střední. Mark přišel z hrozné situace v poušti. Travis přišel z podsvětí a ztratil svoji matku a měl své vlastní tragédie. Nepotřebovali jsme další zlo. Chtěli jsme se bavit. To přispělo k našemu úspěchu. Nebyli jsme elitářští,  to jsme na ostatních kapelách neměli rádi. Byli jsme odpadlíci, ale nechtěli jsme se tak cítit na vlastní scéně. Myslím, že prostě každá generace to bude mít jiné a budou mít jiné způsoby, jak filtrovat svůj pocit úzkosti. Bude se to vždy měnit. Myslím, že na začátku 80. let to bylo třeba hodně o drogách a bitkách. 90. léta byla zábava, sporty, skateboardy, Warped Tour. V 2000's bylo hodně nových věcí. Začal se prosazovat hip-hop a elektronika, už to nezní jako punkrock. Ale to nevadí.

A teď jako dospělý si myslím, že nejlepší punkrocková skupina všech dob je The Clash a ti si to sami nikdy nevybrali.
Když jsem potkal Joe Strummera, první věc, kterou mi řekl byla odpověd na mojí otázku, jaké to je být v The Clash? Řekl, že dřív všude chodil a říkal 'jdi do prdele, já jsem v The Clash, jdi do prdele, já jsem v The Clash.' Teď když se nad tím zamyslím, The Talking Heads byli v pohodě. Od té doby, co jsem odlětěl a viděl Oasis - Blink s něma hráli, velká rádiová věc, byl jsem tak zaražený z toho jak byli dobří. To bylo poprvé co jsem otevřel oči mimo punk. Pak když Oasis hráli, řekl jsem si: 'Panebože, tohle já nezvládnu, tihle chlapi se dostávali do rvaček na pódiu' (smích) Docela se to hodilo k hudbě. Pak jsme hráli my, řekli jsme nějaké hodně sprosté věci, udělali jsme pořádný bordel, to byla celkem prdel, a Liam (Gallagher) utíkal do naší šatny a říká: 'Vy jste blink 182?' Říkám že jo. A on 'Vy jste to nejlepší, co jsem v Americe viděl.' Kurva to byla prdel. Ti chlapi jsou skvělí, připomínají mi lidi, se kterýma jsem vyrůstal. Připoměli mi Fat Mike, vtipní, blázniví a uplně nepředvídatelní.


Za pomoc při překladu děkuju Lolly.




Komentářů: 3 | RSS |




Komentář ze dne: 01.10.2011 18:11:45     Reagovat
Autor: Pates     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
těmi Oasis mě potěšil :)

Komentář ze dne: 03.10.2011 15:54:59     Reagovat
Autor: Boobies     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek:
Skvělej rozhovor, končně jiný otázky než jak se natáčelo Neighborhoods nebo rozpad.

Komentář ze dne: 05.10.2011 01:34:30     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Titulek: Re:
jojo přesně tak

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je pondělí/pondelok)

    

Komentáře obsahující neplacenou reklamu budou upraveny či smazány. Nelze využívat HTML tagů.

Pro vložení tučného textu, hyperlinku nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

Design: cross, paci182, .watson | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2009-2011 | Přihlásit se