Blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (195)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (126)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (170)
 


Celkem hlasovalo: 544
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Historie Angels & Airwaves

Poté, co americká kapela Blink 182 ukončila svou činnost, její člen Tom DeLonge založil v roce 2005 svůj vlastní projekt s názvem Angels & Airwaves.


Angels & Airwaves

Jejich debutové album We Don't Need to Whisper vyšlo 22.května / Mája 2006, respektive 23.5.06. Film, který měl vyjít společně s touto deskou se však odložil až na příští rok. Film má vysvětlit Tomovy pocity z rozpadu Blink 182.

První singl měl oficiálně vyjít 13.12 2005, což je den Tomových narozenin. Vydáni se posunulo o pár dní. Takhle se to odkládalo ještě nekolikrát. Pak si fanoušci poradili sami a na net vypustili skladbu The Adventure. DeLonge se k tomu vyjádřil tak, že šlo pouze o „pracovní verzi“ této skladby. Jakmile Angels & Airwaves oficiálně vypustili svou „hotovou verzi“, zjistilo se, že se od pracovní moc neliší. Později se objevila i píseň Good Day, která původně na debutové desce být neměla.

Kolem 17.března / Marec měl být natáčen první videoklip k pilotní písni The Adventure. Ten se pak začátkem dubna / Apríla Angels & Airwaves poprvé vysílal v Kanadě.
Před tímto klipem byl k té samé písni natočen ještě jeden - černobílý, který se ovšem za videoklip nepovažuje.

První koncert byl nejprve ohlášen v Evropě, a to ve Velké Británii. Nakonec se historicky první koncert odehrál 12.4.06 v Kalifornii (USA). Prodej lístků trhal rekordy. Některé koncerty byly dokonce vyprodány i během 8 minut!
Jejich první větší turné se uskutečnilo po Severní Americe spolu s kapelami Taking Back Sunday a Head Automatica. Odstartovalo v Jacksonu (Florida) 22.6.2006. Celé turné obsahuje 22 koncertů. Poslední byl v San Diegu 23.7.2006.

Angels & Airwaves

21.4.2006 AvA spustila svůj oficiální FanKlub. Roční předplatné činí 30$. Za tuto cenu získáte přistup k fotografiím, videím ze zákulisí, ale také možnost se s kapelou setkat, vědět o jejich koncertech jako první, a tedy mít i lístky na koncerty mezi prvními.
FanKlub nese jméno Army of Angels („Armáda Andělů&ldquo.

26.5.2006 - tři dny po zahájení prodeje debutové desky získala v Kanadě ocenění Zlatá Deska. To znamená, že bylo prodáno 50tisíc kusů.

23.4.07 vyplula na povrch znepokojující zpráva. AvA hrála koncert bez Ryana Sinna. Zaskočil ho Matt z kapely 30 Seconds To Mars. Ryan později odpověděl na mail fanouška, který se ptal, jak to tedy je.
Na prvního máje předělal své stránky, na nichž měl umístěnou svou fotku. Ústa měl přelepené nápisem "Naprostá moc". Vespod měl větu "Stránky budou pokračovat, až bude zase svoboda."
15.5.07 Ryan konečně promluvil a oficiálně oznámil, že již není členem. Vzhled stránek opět změnil. Angels & AirwavesJejich motiv tvořily ruce držící kříže na ovládání loutek, ale s přestřiženými provázky. Že by to byla ta Svoboda?
Překlad jeho zpráv a screenshotů webu

16.6.07 kapela Love Equals Death potvrdila přijetí Ryana mezi sebe. Stal se tedy jejich novým basistou.

V polovině srpna / Augusta kapela oznámila, že první singl z nové desky bude Everything´s Magic. V rádiích se měla objevit 18.9. Později přibyla další informace - singl bude v UK ke koupi / legálnímu stažení už 3.9. Načež 25.9. v rádiu KROQ tento singl zahráli.
19.9. se na internetu objevil nový videoklip k písni Everything´s Magic, který měl mít premiéru na americké MTV2 až za 5 dní.

Nové album - I-Empire - mělo původně vyjít 23.10.2007, ale začátkem září / Augusta byl termín změněn na 6.11.2007, kdy také vyšlo.


V prosinci / Decemberi téhož roku kapela zahrála i songy jako Watch The World (BCR) nebo Fuck A Dog (Blink 182). Zúčastnili se také KROQ Almost Acoustic Christmas festivalu i Larry King show.
Začátkem roku 2008 Tom zahrál další cover od Blink 182 - a to Not Now + My First Punk Song od Box Car Racer. Později se nevyhnul ani písni Reckless Abandon. Zúčastnili se také AOL Sessions, kde zahráli Everything's Magic, The Adventure, Secret Crowds a Do It For Me Now.

Angels & Airwaves 25.2.2008 měl na MTV premiéru další videoklip - tentokrát k písni Secret Crowds. Koncem dubna / Apríla pak vyšel z dílny krátký film k songu Breathe.

Největší "boom" roku přišel 17.června / Júna. V tento den měl premiéru dokument nazvaný Start The Machine, který je možno zakoupit i na disku DVD.

Kapela nezahálela ani v létě a vystupovala na Warped Tour 08.

Angels & Airwaves V roce 2009 měla kapela menší pauzu, kvůli návratu blink a následnému turné. Poté pracovali na třetím albu nazvaném Love, které vyšlo 14.2 2010. Album bylo volně ke stažení na webu AvA a během 48 hodin bylo staženo více jak 500,000x. Následoval klip k singlu Hallucinations, který vyšel 7.3.2010.

Angels & Airwaves Poté následovalo turné po USA a Evropě, zejména ve Velké Británii. Mezitím také pokračovaly další práce na filmu Love, který vyšel 2.2.2011. Také vyšel další singl - Epic Holiday, ale pouze v Německu. Čtvrté studiové album Love Pt.2, bylo naplánováno na 14.2.2011, ale bylo odloženo na 11.listopad/november 2011. Vyjde jako dvojalbum společně s albem a filmem Love. Dále byla spuštěna nová webová stránka kapely. Premiéru v amerických kinech má film Love 10.sprna/augusta, v tento den také vyjde nový singl Anxiety a k němu i videoklip.

Kapela byla nominována hned na několik cen. MTV: Nejlepší videoklip nové kapely (The Adventure), Nejlepší speciální efekty ve videoklipu (The Adventure), Nejlepší střih (The Adventure), Nejlepší kapela roku 2006.

Písničky AvA se objevily také na různých kompilacích - Kevin & Bean's Super Christmas (Star Of Bethelem a True Love), Kerrang! Class of 2006 (The Adventure), MTV Presents Laguna Beach: Summer Can Last Forever (The Adventure), Warped Tour 2008 Tour Compilation (Rite Of Spring), SPIKE Video Game Awards 2008 (Secret Crowds)

Dále se objevily i v několika videohrách - Tony Hawk's Proving Ground (Secret Crowds), Rock Band (It Hurts), Guitar Hero on Tour: Modern Hits (Call To Arms), Band Hero (The Adventure), Guitar Hero: World Tour (Everything's Magic)

Tom DeLonge (kytara, zpěv)
David Kennedy (kytara)
Matt Wachter (basová kytara)
Atom Willard (bicí)



Angels & Airwaves

Design: cross, paci182, .watson | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2009-2011 | Přihlásit se